Skip to content

Poznaj zespół Pracowni Zmiany

Eksperci:

Lukasz_Porebski

Łukasz Porębski

koordynator projektów środowiskowych

10-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na środowisko, zarządzaniu projektami, polityce leśnej, ochronie przyrody. Koordynator projektów środowiskowych w sektorze publicznym. Z wykształcenia leśnik. Radny dzielnicy Żoliborz w Warszawie, gdzie jest przewodniczącym komisji ds. środowiska. Pszczelarz amator.

Justyna

Justyna Kościńska

socjolożka

Doktor Nauk Społecznych. Jej zainteresowania koncentrują się wokół socjologii miasta, dostępności usług publicznych i stratyfikacji społecznej. Zajmuje się pracą badawczą i dydaktyczną. Współpracowała między innymi z Fundacją ePaństwo oraz Instytutem Badań Edukacyjnych. Autorka i współautorka publikacji naukowych.

Ania Kotowska

Ania Kotowska

architektka

Architektka z doświadczeniem w projektowaniu budynków użyteczności publicznej, oraz partycypacji społecznej w projektowaniu przestrzeni miejskich. Związana z pracownią JAZ+Architekci. Absolwentka Wydziału Architektury PW, szkół w Brukseli i Rennes, Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. W MJN związana z Żoliborzem.

Marcin Chlewicki

Marcin Chlewicki

prawnik i ekspert transportowy

Absolwent prawa i administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo związany z transportem publicznym. W Miasto Jest Nasze od 2017 r. zajmuje się działalnością związaną z mobilnością miejską (transport miejski i infrastruktura) oraz koordynuje akcję na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego #ChodziOżycie.

dobrowolski

Marcin Dobrowolski

dziennikarz biznesowy

Historyk i dziennikarz z doświadczeniem pracy m.in w Pulsie Biznesu, Radiu PiN, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Od marca 2020 roku członek redakcji i współtwórca telewizji BIZNES24. Przez dziewięć lat związany z projektem Gazele Biznesu – rankingiem najbardziej dynamicznych firm sektora MŚP. W marcu 2018 roku uznany w badaniu magazynu PRESS jednym z trzech najbardziej cenionych dziennikarzy internetowych.

Marta Wójcicka

Marta Wójcicka

ekspertka marketingowa

Członkini Koduj dla Polski oraz Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Zaangażowana w walkę o zieleń, infrastrukturę publiczną, rozwój transportu publicznego, wzmocnienie partycypacji i lepsze planowanie przestrzenne. Bierze udział w projektach civil tech oraz open data. Zawodowo związana z e-marketingiem, zajmuje się obecnie automatyzacją marketingu.

Justyna Czarnocka

Justyna Czarnocka

strateg marketingowa

Planerka mediowa związana z branżą reklamową. Aktywistka społeczna specjalizująca się w obszarze ochrony środowiska, szczególnie w zakresie walki o czyste powietrze. Ma doświadczenie we współtworzeniu spotkań aktywizujących mieszkańców, m.in. festiwalu drzew DrzeWarszawa oraz garażówek miejskich - Jarmarket. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Jacek Grzeszak

Jacek Grzeszak

ekonomista

Ekonomista, analityk gospodarki cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym, autor trzech raportów PIE, w tym dot. rozwoju autonomicznego transportu w Polsce. Doświadczenie zdobywał w Pracowni Badań i Innowacji Społecznej "Stocznia", gdzie był odpowiedzialny za współpracę z Orange Polska, a także zarządzanie aplikacją NaprawmyTo.pl obecną w 26 polskich samorządach. Członek Rady ds. Nowoczesnej Mobilności Metropolii GZM. Już od przedszkola fan warszawskiej komunikacji miejskiej (objechał wszystkie pętle autobusowe i tramwajowe).

Filip Szarecki

Filip Szarecki

ekspert komunikacji - mediów społ.

Członek zarządu stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, ekspert ds. komunikacji specjalizujący się w mediach społecznościowych, reklamie i transmisjach na żywo. Zaczynał w Wirtualnej Polsce, obecnie związany z Polską Fundacją im. Roberta Schumana oraz Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka. Współpracował również min. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Kampanią Przeciwko Homofobii, festiwalem filmowym WATCH DOCS oraz Paradą Równości. Łączy kompetencje miękkie z technicznymi. Uwielbia Muranów.

Leszek

Leszek Wiśniewski

architekt - urbanista

Urbanista i architekt, asystent w Katedrze Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Autor wielu nagrodzonych prac konkursowych, m.in. na Nową Politykę Przestrzenną dla Podkowy Leśnej. Autor pracy wyróżnionej nagrodą burmistrza miasta Ostróda (2016) - Koncepcja kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjno-urbanistycznych. Autor pracy „Miastotwórcza rola kolei: Nowa dzielnica wokół nowego węzła kolejowego na przykładzie Węzła Grochowskiego w Warszawie” uhonorowanej Nagrodą Ministra Infrastruktury (2018) i wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy. Od sześciu lat związany ze Stowarzyszeniem “Miasto Jest Nasze”, Stowarzyszeniem SISKOM, Klubem Jagiellońskim i Client Earth.

jan-mencwel-e1586501243146

Jan Mencwel

animator kultury

Sekretarz stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i przewodniczący od 2016 do 2021. Z wykształcenia animator kultury. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie. Autor książki "Betonoza" i laureat nagród za działalność społeczną w Warszawie, m.in. „Stołek publiczności” i „S3KTOR”. Wychował się na Targówku, od kilku lat mieszka na Pradze-Północ.

IMGP7208

Agata Garstecka

architektka

Architektka po WA Politechniki Gdańskiej i BME w Budapeszcie oraz absolwentka studiów podyplomowych z User Experience i Product Design na SWPSie. Miłośniczka estetyki i pracy z ludźmi, a przede wszystkim dla ludzi. Swoimi działaniami chce odpowiadać na ich prawdziwe potrzeby i zawsze angażuje całe serce w projekty, którymi się zajmuje. Interesuje się tematami miejskimi w Polsce i na świecie, co łączy z pasją do podróżowania.

1567087601240

Jacek Gęborys

inżynier budownictwa

Inżynier budownictwa ze specjalnością Inżynieria Komunikacyjna po Politechnice Warszawskiej oraz IST w Lizbonie, zawodowo drogowiec. Interesuje się infrastrukturą, rozwiązaniami transportowymi i kształtowaniem przestrzeni w miastach, a także nowymi technologiami w projektowaniu.

Zespół:

Ola

Aleksandra Wilczyńska

analityczka nowych technologii

Specjalistka do spraw pozyskiwania finansowania na projekty badawczo-rozwojowe w obszarze nowych technologii. Analityczka biznesowa doświadczona w budowaniu wizerunku i opracowywaniu strategii rozwoju firm technologicznych.

marta_c1

Marta Ciszewska

konsultanka; ekonomistka środowiskowa

Konsultantka ds. zrównoważonego rozwoju, specjalizująca się w tworzeniu strategii i ocenie skutków polityk oraz decyzji organizacyjnych. Pracowała dla wielu firm doradczych, m.in. Principia Advisory, Deloitte Consulting i Accenture Strategy. Posiada dyplom London School of Economics w Ekonomii Środowiskowej i Zmianach Klimatu.

maciek

Maciej Folta

socjolog

Prawnik (WPiA UJ) i socjolog (ISNS UW). Doktorant w Katedrze Metod Badania Kultury ISNS UW. W przeszłości związany z Instytutem SprawPublicznych, fundacją Res Publica (program „DNA Miasta”), fundacją Projekt: Polska (projekt „Społeczne Obserwatorium Polityki Mieszkaniowej”), a także fundacją Napraw Sobie Miasto (projekt „Żywa Ulica” w Dąbrowie Górniczej iw Warszawie).

mirek2

Mirosław Popkowski

konsultant w obszarze IT

Długoletnie doświadczenie w zarządzaniu projektowym przedsięwzięciami o dużej skali - dużymi wdrożeniami systemów informatycznych, strategicznymi projektami transformacji organizacyjnych Pracował dla czołowych firm doradczych (Deloitte, Accenture, KPMG, PWC). Absolwent Uniwersytetu Monash (Melbourne, Australia).